Wypadanie włosów odnosi się do niewielkiego lub średniego wypadania włosów. W przeciwieństwie do całościowego wypadania włosów – przerzedzenie włosów niekoniecznie powoduje łysienie. Daje jednak wrażenie, że nasze włosy na głowie są cieńsze, rzadkie i znacznie ich ubywa. Przerzedzenie włosów odbywa się stopniowo, co oznacza, że masz czas na określenie przyczyn i znalezienie najlepszych metod leczenia. Istnieją liczne zabiegi pomagające w tej sytuacji. Oprócz tego my wybieramy najlepsze tabletki na wypadanie włosów (ranking) – sprawdź co możemy polecić. 

Wypadanie włosów – przyczyna

Wypadanie włosów może być spowodowane nawykami stylu życia, genetyką lub ich kombinacją. Za niektóre przypadki mogą być również odpowiedzialne schorzenia. Należy wziąć pod uwagę, że utrata 50 do 100 włosów dziennie jest normalna. Zwyczaje związane ze stylem życia są kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do przerzedzania włosów. Obejmują one:

 • Przeciążenie włosów. Obejmuje to zabiegi kolorystyczne, trwałej ondulacji, środki relaksujące i wiele innych.
 • Używanie produktów do włosów, takich jak spraye i żele do włosów o ekstremalnym działaniu. Kolor tymczasowy może być również zbyt szkodliwy.
 • Zbyt ciasno związane włosy – niezależnie od tego, czy masz na sobie coś do zrobienia, czy związujesz włosy w kucyk, aby ćwiczyć, można w trakcie tej czynności pociągnąć za włosy i oderwać je od mieszków włosowych, powodując z czasem ich przerzedzenie.
 • Zła suplementacja – niewystarczająca ilość żelaza, kwasu foliowego i innych minerałów w diecie. Wszystko to przeszkadza mieszkom naturalnie wytwarzać włosy.
 • Doświadczanie niekontrolowanego stresu – stres jest tutaj bardzo istotnym czynnikiem. Związany jest ze wzrostem poziomu hormonów, takich jak kortyzol. Zbyt dużo hormonu stresu może zabijać nowe włosy, które próbują wyrosnąć z mieszków włosowych.

Na przerzedzenie włosów wpływa także dziedziczenie i inne kwestie medyczne. Taka sytuacja przytrafia się również kobietom, które niedawno rodziły lub odstawiły tabletki antykoncepcyjne, przechodzą zmiany hormonalne. Ponadto obserwuje się to u osób, które znacznie schudły w krótkim czasie, są leczone na choroby autoimmunologiczne lub mają problemy z układem odpornościowym, czy cierpią na choroby skórne. Co można zrobić na wypadanie włosów? My sprawdzamy najlepsze tabletki na wypadanie włosów (ranking) oraz domowe metody na przeciwdziałanie przerzedzeniu włosów.  

Wypadanie włosów – co możesz zrobić?

Wypadanie włosów w większości przypadków można leczyć w domu. Rozważ zastosowanie poniższych metod i wsparcie ich odpowiednią suplementacją. Do domowych sposobów na przerzedzenie włosów można zaliczyć:

 • masaż skóry głowy,
 • olejki eteryczne (lawenda, rozmaryn i tymianek) – przed kuracją sprawdź, czy występują reakcje alergiczne,
 • szampony na wypadanie włosów,
 • zestawy / kompleksy witamin, pozwalające na uzupełnienie mikroelementów w diecie (żelaza, kwasu foliowego i cynk),
 • kwas foliowy,
 • biotyna,
 • kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Tabletki na wypadanie włosów (ranking)

Nim zdecydujesz się na konkretny preparat na wypadanie włosów, należ dobrze przeanalizować, z czego wynikają problemy. Czy jest to odżywianie, anemia, problemy skórne, albo stres i zła jakość odpoczynku. Pozwoli to dobrać odpowiednią suplementację pod przyczynę przypadłości. Przeanalizowaliśmy tabletki na wypadanie włosów (ranking) i możemy polecić siedem produktów dostępnych bez recepty. Są to: Revalid, Biotebal, Skrzypovita, Doppel herz aktiv Na włosy + Biotyna, Vitapil, Merz Special oraz Vitabella.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *